QSD-10HCS500U Quest Semi
Виробник: Quest Semi
Description: DIODE SIL CARB 5000V 10A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3880pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 33A
Supplier Device Package: TO-247-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 5000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.9 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 600 µA @ 5000 V
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 5000v 10amp Homogeneous SiC Scho, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 3880pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 66A, Supplier Device Package: TO-220-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 5000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.9 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 600 µA @ 5000 V.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|