Продукція > RELPOL > R15-2012-23-1048-WT
R15-2012-23-1048-WT
R15-2012-23-1048-WT RELPOL
R15_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 20A
Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8
Relay variant: industrial
Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function
Kind of connector: octal
Electrical connection: round socket
Mounting: socket
Leads: stud terminals
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 35x35x54.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
Coil resistance: 1.75kΩ
Rated coil voltage: 48V DC
Number of pins: 8
Contact current max.: 20A
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Contacts configuration: DPDT
OEM number: 802889
Manufacturer series: R15
Type of relay: electromagnetic
на замовлення 116 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 20A, Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8, Relay variant: industrial, Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function, Kind of connector: octal, Electrical connection: round socket, Mounting: socket, Leads: stud terminals, Operating temperature: -40...70°C, Body dimensions: 35x35x54.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, Coil resistance: 1.75kΩ, Rated coil voltage: 48V DC, Number of pins: 8, Contact current max.: 20A, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Contacts configuration: DPDT, OEM number: 802889, Manufacturer series: R15, Type of relay: electromagnetic.