Продукція > RELPOL > R15-2012-23-1220-WT
R15-2012-23-1220-WT RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 220VDC; Icontacts max: 10A
Current rating: 10A
Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8
Relay variant: industrial
IP rating: IP40
Mounting: socket
Operating temperature: -40...70°C
Release time: 7ms
Operate time: 18ms
Body dimensions: 35x35x54.4mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
Coil resistance: 37kΩ
Coil voltage min.: 176V DC
Rated coil voltage: 220V DC
Coil voltage max.: 242V DC
Contact current max.: 10A
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Switched voltage: max. 440V AC
Contacts configuration: DPDT
Contact material: AgNi
Manufacturer series: R15
Type of relay: electromagnetic
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 220VDC; Icontacts max: 10A, Current rating: 10A, Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8, Relay variant: industrial, IP rating: IP40, Mounting: socket, Operating temperature: -40...70°C, Release time: 7ms, Operate time: 18ms, Body dimensions: 35x35x54.4mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, Coil resistance: 37kΩ, Coil voltage min.: 176V DC, Rated coil voltage: 220V DC, Coil voltage max.: 242V DC, Contact current max.: 10A, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Switched voltage: max. 440V AC, Contacts configuration: DPDT, Contact material: AgNi, Manufacturer series: R15, Type of relay: electromagnetic.