Продукція > RELPOL > R15-2013-23-1012-WT
R15-2013-23-1012-WT
R15-2013-23-1012-WT RELPOL
R15_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 3PDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 20A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: 3PDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Relay variant: industrial
Mounting: socket
Manufacturer series: R15
Body dimensions: 35x35x54.5mm
Coil resistance: 110Ω
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
Leads: stud terminals
OEM number: 802843
Operating temperature: -40...70°C
Related items: GZP11; GZU11; PZ11
Electrical connection: round socket
Kind of connector: undecal
Number of pins: 11
Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function
на замовлення 79 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 3PDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 20A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: 3PDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 20A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Body dimensions: 35x35x54.5mm, Coil resistance: 110Ω, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, Leads: stud terminals, OEM number: 802843, Operating temperature: -40...70°C, Related items: GZP11; GZU11; PZ11, Electrical connection: round socket, Kind of connector: undecal, Number of pins: 11, Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
R15-2013-23-1012-WT Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Features: Mechanical Indicator, Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, 11 Pin (Octal)
Approval Agency: CCC, CE, CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 109.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC