Продукція > RELPOL > R15-2013-23-1024-WTLD
R15-2013-23-1024-WTLD
R15-2013-23-1024-WTLD RELPOL
R15_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 3PDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 20A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: 3PDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Manufacturer series: R15
Body dimensions: 35x35x54.5mm
Coil resistance: 430Ω
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
Leads: stud terminals
OEM number: 804611
Operating temperature: -40...70°C
Related items: GZP11; GZU11; PZ11
Electrical connection: round socket
Kind of connector: undecal
Number of pins: 11
на замовлення 384 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 3PDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 20A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: 3PDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 20A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Body dimensions: 35x35x54.5mm, Coil resistance: 430Ω, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, Leads: stud terminals, OEM number: 804611, Operating temperature: -40...70°C, Related items: GZP11; GZU11; PZ11, Electrical connection: round socket, Kind of connector: undecal, Number of pins: 11, Optional equipment: light indicator; mechanical indicator; overvoltage damping diode; test button with blocking function.