Продукція > RELPOL > R15-2014-23-1012
R15-2014-23-1012
R15-2014-23-1012 RELPOL
R15-4P_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 20A
Manufacturer series: R15
Electrical connection: round socket
Mounting: socket
Operating temperature: -40...70°C
OEM number: 863953
Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z
Contact current max.: 20A
Rated coil voltage: 12V DC
Coil resistance: 110Ω
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Contacts configuration: 4PDT
Leads: stud terminals
Type of relay: electromagnetic
Relay variant: industrial
Optional equipment: mechanical indicator
Body dimensions: 36x42.5x54mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
на замовлення 29 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 20A, Manufacturer series: R15, Electrical connection: round socket, Mounting: socket, Operating temperature: -40...70°C, OEM number: 863953, Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z, Contact current max.: 20A, Rated coil voltage: 12V DC, Coil resistance: 110Ω, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Contacts configuration: 4PDT, Leads: stud terminals, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: industrial, Optional equipment: mechanical indicator, Body dimensions: 36x42.5x54mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC.