Продукція > RELPOL > R15-2014-23-3230
R15-2014-23-3230
R15-2014-23-3230 RELPOL
R15-4P_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 20A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: 4PDT
Rated coil voltage: 230V AC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Manufacturer series: R15
Coil resistance: 7.9kΩ
OEM number: 862846
Operating temperature: -40...55°C
Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z
Electrical connection: round socket
Leads: stud terminals
Body dimensions: 36x42.5x54mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.6VA
на замовлення 61 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 20A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: 4PDT, Rated coil voltage: 230V AC, Contact current max.: 20A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Coil resistance: 7.9kΩ, OEM number: 862846, Operating temperature: -40...55°C, Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z, Electrical connection: round socket, Leads: stud terminals, Body dimensions: 36x42.5x54mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.6VA.