Продукція > SR PASSIVES > R16148-1A-1-B10K
R16148-1A-1-B10K
R16148-1A-1-B10K SR PASSIVES
R16148-1A-1.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; 125mW; ±20%; on cable; 6mm
Resistance: 10kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø17x9.2mm
Diameter: 17mm
Leads: solder lugs
Characteristics: linear
Kind of potentiometer: single turn
Mounting: on cable
Thread length: 6mm
Shaft diameter: 6mm
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
Height: 9.2mm
L shaft length: 15mm
Poles number: 1
Operating voltage: 200V
Shaft surface: knurled
на замовлення 2771 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; 125mW; ±20%; on cable; 6mm, Resistance: 10kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±20%, Body dimensions: Ø17x9.2mm, Diameter: 17mm, Leads: solder lugs, Characteristics: linear, Body material: metal, Potentiometer features: mono, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: on cable, Thread length: 6mm, Shaft diameter: 6mm, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, Height: 9.2mm, L shaft length: 15mm, Poles number: 1, Operating voltage: 200V, Mechanical rotation angle: 300°, Track material: carbon, Shaft surface: knurled.