Продукція > SR PASSIVES > R16148-1A-2-A22K
R16148-1A-2-A22K
R16148-1A-2-A22K SR PASSIVES
R16148-1A-2.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 22kΩ; 63mW; ±20%; THT; 6mm; metal
Resistance: 22kΩ
Tolerance: ±20%
Power: 63mW
Mounting: THT
Operating voltage: 150V
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø17x9.2mm
Diameter: 17mm
Shaft diameter: 6mm
Thread length: 6mm
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
Height: 9.2mm
L shaft length: 15mm
Poles number: 1
Mechanical rotation angle: 300°
Leads: for PCB
Potentiometer features: mono
Characteristics: logarithmic
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 557 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 22kΩ; 63mW; ±20%; THT; 6mm; metal, Resistance: 22kΩ, Tolerance: ±20%, Power: 63mW, Mounting: THT, Operating voltage: 150V, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: Ø17x9.2mm, Diameter: 17mm, Shaft diameter: 6mm, Thread length: 6mm, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, Height: 9.2mm, L shaft length: 15mm, Poles number: 1, Mechanical rotation angle: 300°, Leads: for PCB, Track material: carbon, Shaft surface: knurled, Potentiometer features: mono, Characteristics: logarithmic, Body material: metal, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn.