Продукція > RELPOL > R2N-2012-23-5115-WT
R2N-2012-23-5115-WT
R2N-2012-23-5115-WT RELPOL
R2N_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 115VAC; Icontacts max: 24A
Contacts configuration: DPDT
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Mounting: socket
Operating temperature: -40...55°C
Leads: connectors
IP rating: IP40
Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function
Leads dimensions: 2.2x0.5mm
Release time: 8ms
Operate time: 10ms
Body dimensions: 27.5x21.2x35.6mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.6VA
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
Contact current max.: 24A
Rated coil voltage: 115V AC
Number of pins: 8
Coil resistance: 3.61kΩ
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Mechanical durability: 20000000 cycles
OEM number: 861120
Contact material: AgNi
Manufacturer series: R2N
Type of relay: electromagnetic
Related items: G4/2; GZM2; GZP4; GZT2; SU4/2D; SU4/2L
Relay variant: industrial
на замовлення 61 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 115VAC; Icontacts max: 24A, Contacts configuration: DPDT, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Mounting: socket, Operating temperature: -40...55°C, Leads: connectors, IP rating: IP40, Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function, Leads dimensions: 2.2x0.5mm, Release time: 8ms, Operate time: 10ms, Body dimensions: 27.5x21.2x35.6mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.6VA, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, Contact current max.: 24A, Rated coil voltage: 115V AC, Number of pins: 8, Coil resistance: 3.61kΩ, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Mechanical durability: 20000000 cycles, OEM number: 861120, Contact material: AgNi, Manufacturer series: R2N, Type of relay: electromagnetic, Related items: G4/2; GZM2; GZP4; GZT2; SU4/2D; SU4/2L, Relay variant: industrial.