Продукція > RELPOL > R2N-2012-23-5230-WT
R2N-2012-23-5230-WT
R2N-2012-23-5230-WT RELPOL
R2N_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 24A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 230V AC
Contact current max.: 24A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Relay variant: industrial
Mounting: socket
Manufacturer series: R2N
Body dimensions: 27.5x21.2x35.6mm
Coil resistance: 16.1kΩ
Operate time: 10ms
Release time: 8ms
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
IP rating: IP40
Operating temperature: -40...55°C
Related items: G4/2; GZM2; GZP4; GZT2; SU4/2D; SU4/2L
Coil power consumption: 1.6VA
Number of pins: 8
Mechanical durability: 20000000 cycles
OEM number: 860400
Leads: connectors
Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function
Leads dimensions: 2.2x0.5mm
на замовлення 191 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 24A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 230V AC, Contact current max.: 24A, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R2N, Body dimensions: 27.5x21.2x35.6mm, Coil resistance: 16.1kΩ, Operate time: 10ms, Release time: 8ms, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, IP rating: IP40, Operating temperature: -40...55°C, Related items: G4/2; GZM2; GZP4; GZT2; SU4/2D; SU4/2L, Coil power consumption: 1.6VA, Number of pins: 8, Mechanical durability: 20000000 cycles, OEM number: 860400, Leads: connectors, Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function, Leads dimensions: 2.2x0.5mm.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
R2N-2012-23-5230-WT Виробник : RELPOL S.A. R2N-2012-23-5230-WT
на замовлення 290 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
R2N-2012-23-5230-WT Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 230V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, 8 Pin
Relay Type: General Purpose
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Operate Time: 10 ms
Release Time: 8 ms
Approval Agency: CCC, CE, CSA, TUV, UR
Coil Current: 14.3 mA