Продукція > RELPOL > R40N-3021-85-1012
R40N-3021-85-1012
R40N-3021-85-1012 RELPOL
P_R40Np005.pdf
Виробник: RELPOL
40A; 12V; SPST-NO; 0,9W; 32,5 x 27,6 x 20,5mm PCB; AgSnO2 R40N-3021-85-1012 P R40Nz012
кількість в упаковці: 15 шт
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 40A; max.300VAC, IP rating: IP64, Operating temperature: -55...100°C, Release time: 10ms, Operate time: 15ms, Body dimensions: 32.5x27.6x20.5mm, Contact resistance: 30mΩ, Coil power consumption: 0.9W, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 40A, DC contacts rating @R: 40A / 30V DC, AC contacts rating @R: 40A / 240V AC, Switched voltage: max. 110V DC; max. 300V AC, Coil resistance: 160Ω, Electrical life: 1000000 cycles, Mechanical durability: 100000000 cycles, OEM number: 2614739, Contact material: AgSnO2, Manufacturer series: R40N, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: power, Mounting: PCB, Contacts configuration: SPST-NO.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 40A; max.300VAC
IP rating: IP64
Operating temperature: -55...100°C
Release time: 10ms
Operate time: 15ms
Body dimensions: 32.5x27.6x20.5mm
Contact resistance: 30mΩ
Coil power consumption: 0.9W
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 40A
DC contacts rating @R: 40A / 30V DC
AC contacts rating @R: 40A / 240V AC
Switched voltage: max. 110V DC; max. 300V AC
Coil resistance: 160Ω