R40W12BGNL9-07
R40W12BGNL9-07 Nidec Components Corporation
r40w12bgnl9-07.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: FAN AXL 40X56MM BALL 12VDC WIRE
Packaging: Tray
Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 31000 RPM Front, 28000 RPM Rear
Air Flow: 39.2 CFM (1.10m³/min)
Width: 56.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 4 Wire Leads per Fan
Fan Type: Tubeaxial (Dual)
Noise: 74.0dB(A)
Static Pressure: 7.319 in H2O (1823.0 Pa)
Power (Watts): 42.2 W
на замовлення 92 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FAN AXL 40X56MM BALL 12VDC WIRE, Packaging: Tray, Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 31000 RPM Front, 28000 RPM Rear, Air Flow: 39.2 CFM (1.10m³/min), Width: 56.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 4 Wire Leads per Fan, Fan Type: Tubeaxial (Dual), Noise: 74.0dB(A), Static Pressure: 7.319 in H2O (1823.0 Pa), Power (Watts): 42.2 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
R40W12BGNL9-07 R40W12BGNL9-07 Виробник : Nidec Components r40w12bgnl9-07.pdf DC Fans 40x40x56mm, 12VDC, 39.2CFM, 42.2W, 3.52A, 74.0dBA, Ball bearing, 4-Lead Wires, Tach/PWM, Double Axial