Продукція > Реле > R4N2014231110WT
R4N2014231110WT
Код товару: 112094
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 110VDC; Icontacts max: 12A
Related items: G4; GZ4; GZM4; GZT4; SU4D; SU4L
OEM number: 860616
Relay variant: industrial
IP rating: IP40
Optional equipment: mechanical indicator; test button with blocking function
Manufacturer series: R4N
Operating temperature: -40...70°C
Leads dimensions: 2.2x0.5mm
Operate time: 13ms
Body dimensions: 27.5x21.2x35.6mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 0.9W
Rated coil voltage: 110V DC
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Contact current max.: 12A
Max surge current: 12A
Number of pins: 14
Coil resistance: 13.6kΩ
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Contacts configuration: 4PDT
Switching capacity: 1.5kVA
Contact material: AgNi
Leads: connectors
Type of relay: electromagnetic
Mounting: socket
на замовлення 88 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
R4N-2014-23-1110-WT Виробник : RELPOL S.A. R4N-2014-23-1110-WT
на замовлення 88 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
R4N-2014-23-1110-WT Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 110V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Termination Style: Plug In, 14 Pin
Relay Type: General Purpose
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Operate Time: 13 ms
Release Time: 3 ms
Approval Agency: CCC, CE, CSA, TUV, UR
Coil Current: 8.1 mA