Продукція > KEMET > R75MD2470JXB0J
R75MD2470JXB0J
R75MD2470JXB0J KEMET
KEM_F3106_R75.pdf
Виробник: KEMET
Film Capacitors 400V 0.047uF 5% LS=27.5mm
на замовлення 332 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm).
Інші пропозиції R75MD2470JXB0J
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
R75MD2470JXB0J R75MD2470JXB0J Виробник : KEMET Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)