Продукція > KEMET > R76QD0470SE00J
R76QD0470SE00J
R76QD0470SE00J KEMET
R76QD0470SE00J
Виробник: KEMET
Description: CAP FILM 470PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Capacitance: 470 pF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
на замовлення 1901 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 470PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Capacitance: 470 pF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
R76QD0470SE00J R76QD0470SE00J Виробник : KEMET KEM_F3034_R76-3317004.pdf Film Capacitors 1k V 470 pF 110C 5% 2 Pin LS=7.5 mm AEC-Q200