RB520SM5-40
RB520SM5-40 Taiwan Semiconductor
rb520sm5-40_a2004.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor
Diode Schottky 40V 0.2A 2-Pin SOD-523F T/R
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523F, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: SOD-523F, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V.
Інші пропозиції RB520SM5-40
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RB520SM5-40 RB520SM5-40 Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation RB520SM540A2004.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: SOD-523F
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V