RB751S40T5G ON Semiconductor
rb751s40t1-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
на замовлення 13925 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2.5pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 30mA, Supplier Device Package: SOD-523, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V.
Інші пропозиції RB751S40T5G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RB751S40T5G RB751S40T5G Виробник : ON Semiconductor rb751s40t1-d.pdf Diode Schottky 40V 0.03A 2-Pin SOD-523 T/R
товару немає в наявності
RB751S40T5G Виробник : On Semiconductor rb751s40t1-d.pdf DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD523 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
RB751S40T5G RB751S40T5G Виробник : onsemi rb751s40t1-d.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2.5pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 30mA
Supplier Device Package: SOD-523
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
RB751S40T5G RB751S40T5G Виробник : onsemi rb751s40t1-d.pdf Schottky Diodes & Rectifiers SS 40V SHTKY SOD523
RB751S40T5G Виробник : ONSEMI rb751s40t1-d.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOD523; SMD; 40V; 30mA; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD523
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 30mA
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.37V
Max. forward impulse current: 0.5A