Продукція > NEXPERIA > RB751V40,115
RB751V40,115
RB751V40,115 NEXPERIA
NEXP-S-A0006011476-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - RB751V40,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 40 V, 120 mA, 370 mV, 200 mA, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
Durchlassstoßstrom: 200mA
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
Durchlassspannung, max.: 370mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 120mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: RB751
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 40V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4050 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - RB751V40,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 40 V, 120 mA, 370 mV, 200 mA, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, Durchlassstoßstrom: 200mA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, Durchlassspannung, max.: 370mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 120mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: RB751, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 40V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RB751V40,115 RB751V40,115 Виробник : Nexperia rb751_ser.pdf Diode Schottky 40V 0.12A 2-Pin SOD-323 T/R
Кількість Ціна
RB751V40,115 RB751V40,115 Виробник : NEXPERIA RB751S40.115.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky switching; SOD323; SMD; 40V; 0.12A; reel,tape
Type of diode: Schottky switching
Case: SOD323
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 0.12A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.37V
Leakage current: 0.5µA
Max. forward impulse current: 0.2A
Kind of package: reel; tape
Capacitance: 2pF
Power dissipation: 0.28W
Мінімальне замовлення: 72
RB751V40,115 RB751V40,115 Виробник : Nexperia RB751V40.pdf Schottky Diodes & Rectifiers RECT 40V .12A SM SCHOTTKY
Мінімальне замовлення: 25
RB751V40,115 RB751V40,115 Виробник : NEXPERIA RB751V40.pdf Description: NEXPERIA - RB751V40,115 - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 40 V, 120 mA, 370 mV, 200 mA, 150 °C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
Durchlassstoßstrom: 200mA
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
Durchlassspannung, max.: 370mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: RB751
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 15 шт:
RB751V40,115 RB751V40,115 Виробник : Nexperia USA Inc. RB751V40.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120mA
Supplier Device Package: SOD-323
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active