Технічний опис RB751V40T1G ON Semiconductor
Description: ONSEMI - RB751V40T1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 30 V, 30 mA, 370 mV, 500 mA, 150 °C, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, Durchlassstoßstrom: 500mA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: N, Durchlassspannung, max.: 370mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 30mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: RB751, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 30V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Diode Schottky 40V 0.03A 2-Pin SOD-323 T/R |
на замовлення 2049000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 30095 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
RB751V40T1G | Виробник : onsemi |
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD323Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 2.5pF @ 1V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 30mA Supplier Device Package: SOD-323 Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V |
Category: SMD Schottky diodesDescription: Diode: Schottky switching; SOD323; SMD; 40V; 30mA; reel,tape Type of diode: Schottky switching Case: SOD323 Mounting: SMD Max. off-state voltage: 40V Load current: 30mA Semiconductor structure: single diode Max. forward voltage: 0.37V Kind of package: reel; tape |
RB751V40T1G Код товару: 109230
Додати до обраних
Обраний товар
Діоди, діодні мости, стабілітрони > Діоди Шотткі |
товару немає в наявності
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD323Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 2.5pF @ 1V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 30mA Supplier Device Package: SOD-323 Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 370 mV @ 1 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 30 V |
Schottky Diodes & Rectifiers 40V 200mW Single |
Description: ONSEMI - RB751V40T1G - Kleinsignal-Schottky-Diode, Einfach, 30 V, 30 mA, 370 mV, 500 mA, 150 °CtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-323 Durchlassstoßstrom: 500mA rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Einfach Qualifikation: AEC-Q101 isCanonical: Y Durchlassspannung, max.: 370mV Sperrverzögerungszeit: - usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 30mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: RB751 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Periodische Spitzensperrspannung: 30V Betriebstemperatur, max.: 150°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
на замовлення 53 шт: термін постачання 3 дні (днів) |
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD323 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт |