RC1005F1053CS
RC1005F1053CS Samsung Electro-Mechanics
specsheet_rc1005f6652cs_20250930.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Res Thick Film 0402 105K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
на замовлення 40000 шт:
Написати відгук
Description: RES SMD 105K OHM 1% 1/16W 0402, Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±1%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Active, Resistance: 105 kOhms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RC1005F1053CS RC1005F1053CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheet_rc1005f6652cs_20250930.pdf Res Thick Film 0402 105K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Кількість Ціна
RC1005F1053CS RC1005F1053CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 105K OHM 1% 1/16W 0402
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 105 kOhms