RC3216J100CS Samsung Electro Mechanics
RC_Samsung.pdf
Виробник: Samsung Electro Mechanics
Чіп-резистор smd, R = 10 Ом, Точ, % = 5, Р, Вт = 0,25, ТКО, ppm/°C = 100, Типор-р = 1206, Тексп, °С = -55...+155,... Група товару: Резистори Корпус: 1206 Од. вим: 100 шт
кількість в упаковці: 5000 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±5%, Features: Moisture Resistant, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 10 Ohms.
Інші пропозиції RC3216J100CS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RC3216J100CS RC3216J100CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 10 Ohms
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Resistance: 10 Ohms