RC3216J271CS
RC3216J271CS Samsung Electro-Mechanics
rc1608f1r0cs_specsheet.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
на замовлення 57791 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±5%, Features: Moisture Resistant, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 270 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RC3216J271CS RC3216J271CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics rc1608f1r0cs_specsheet.pdf Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
RC3216J271CS RC3216J271CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 270 Ohms
на замовлення 18 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Resistance: 270 Ohms