RC3216J274CS
RC3216J274CS Samsung Electro-Mechanics
RC_Series_ds.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Resistance: 270 kOhms
Написати відгук
Description: RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±5%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Resistance: 270 kOhms.
Інші пропозиції RC3216J274CS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RC3216J274CS RC3216J274CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Part Status: Active
Resistance: 270 kOhms