RC5025J470CS
RC5025J470CS Samsung Electro-Mechanics
RC_Series_ds.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES SMD 47 OHM 5% 2/3W 2010
Power (Watts): 0.667W, 2/3W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 47 Ohms
Написати відгук
Description: RES SMD 47 OHM 5% 2/3W 2010, Power (Watts): 0.667W, 2/3W, Tolerance: ±5%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 47 Ohms.
Інші пропозиції RC5025J470CS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RC5025J470CS RC5025J470CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 47 OHM 5% 2/3W 2010
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.667W, 2/3W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Resistance: 47 Ohms