Продукція > VISHAY DALE > RCA0402100RJNED
RCA0402100RJNED
RCA0402100RJNED Vishay Dale
rcae3.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RCA0402 100R 5% 200 ET7 E3
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±5%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 100 Ohms
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RCA0402 100R 5% 200 ET7 E3, Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 100 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Resistance: 100 Ohms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Мінімальне замовлення: 36
RCA0402100RJNED RCA0402100RJNED Виробник : VISHAY rcae3.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 100Ω; 63mW; ±5%; 50V; -55÷155°C
Type of resistor: thick film
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 100Ω
Power: 63mW
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 50V
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Operating temperature: -55...155°C