Продукція > VISHAY DALE > RCA04021R00JNED
RCA04021R00JNED
RCA04021R00JNED Vishay Dale
rcae3.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±5%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 1 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Active, Resistance: 1 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCA04021R00JNED RCA04021R00JNED Виробник : VISHAY rcae3.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 1Ω; 63mW; ±5%; 50V; -55÷155°C; 100ppm/°C
Type of resistor: thick film
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance:
Power: 63mW
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 50V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C