Продукція > VISHAY > RCA040247K0FKED
RCA040247K0FKED
RCA040247K0FKED VISHAY
rca-series.pdf
Виробник: VISHAY
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 47kΩ; 63mW; ±1%; 50V; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 47kΩ
Power: 63mW
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating temperature: -55...155°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 47kΩ; 63mW; ±1%; 50V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 47kΩ, Power: 63mW, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 50V, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating temperature: -55...155°C, Conform to the norm: AEC-Q200.