RCB-1600-24
RCB-1600-24 MEAN WELL
RCB-1600-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 55A; 180÷550Ah; 27.6VDC; 92%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 55A
Batteries capacity: 180...550Ah
Output voltage: 27.6V DC
Efficiency: 92%
Application: rechargeable battery 24V
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: BATT CHARGER ENCLOSED 28.8V 55A, Packaging: Box, Features: LED Indicator, Battery Cell Size: 24V, Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC, Type: Enclosed, Termination Style: Rectangular Connector, Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion, Power - Max: 1584W, Voltage - Nominal: 28.8V, Charge Current - Max: 55A, Part Status: Active, Number of Cells: 1.
Інші пропозиції RCB-1600-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCB-1600-24 RCB-1600-24 Виробник : MEAN WELL RCB-1600-SPEC.pdf AC/DC, 1584W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/55A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: AC/DC-перетворювачі в 19"-стойку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RCB-1600-24 RCB-1600-24 Виробник : MEAN WELL RCB-1600-SPEC.pdf AC/DC, 1584W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/55A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
товару немає в наявності
RCB-1600-24 RCB-1600-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RCB-1600-spec.pdf Description: BATT CHARGER ENCLOSED 28.8V 55A
Packaging: Box
Features: LED Indicator
Battery Cell Size: 24V
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max: 1584W
Voltage - Nominal: 28.8V
Charge Current - Max: 55A
Part Status: Active
Number of Cells: 1
RCB-1600-24 RCB-1600-24 Виробник : MEAN WELL RCB-1600-spec.pdf Battery Chargers 1584W 0-55A 23.5-30V Front End Charger