RCB-1600-48
RCB-1600-48 MEAN WELL USA Inc.
RCB-1600-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: BATT CHRGR ENCLOSED 57.6V 27.5A
Features: LED Indicator
Packaging: Box
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max: 1584W
Voltage - Nominal: 57.6V
Charge Current - Max: 27.5A
Part Status: Active
Number of Cells: 1
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: BATT CHRGR ENCLOSED 57.6V 27.5A, Features: LED Indicator, Packaging: Box, Battery Cell Size: 48V, Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC, Type: Enclosed, Termination Style: Rectangular Connector, Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion, Power - Max: 1584W, Voltage - Nominal: 57.6V, Charge Current - Max: 27.5A, Part Status: Active, Number of Cells: 1.
Інші пропозиції RCB-1600-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
RCB-1600-48 Виробник : MEAN WELL RCB-1600-SPEC.PDF Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 27.5A; 90÷270Ah; 55.2VDC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 27.5A
Batteries capacity: 90...270Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 93%
Application: rechargeable battery 48V