Продукція > VISHAY DALE > RCG04026K80JNED
RCG04026K80JNED Vishay Dale
rcge3.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 6.8K OHM 5% 1/16W 0402
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 6.8 kOhms
Написати відгук
Description: RES 6.8K OHM 5% 1/16W 0402, Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 6.8 kOhms.
Інші пропозиції RCG04026K80JNED
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCG04026K80JNED Виробник : Vishay rcge3.pdf Thick Film Resistors - SMD RCG0402 200 6K8 5% ED