Продукція > MEAN WELL > RCP-1000-12-C
RCP-1000-12-C
RCP-1000-12-C MEAN WELL
RCP-1000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - RCP-1000-12-C - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 720 W, 12 V, 60 A
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Nennausgangsspannung: 12V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 60A
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RCP-1000 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 720W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 720W, Packaging: Box, Power (Watts): 720W, Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 81%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 60 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-1000-12-C RCP-1000-12-C Виробник : MEAN WELL USA Inc. RCP-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 720W
Packaging: Box
Power (Watts): 720W
Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 81%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 60 A
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
RCP-1000-12-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. RCP-1000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 60A 720W 24-Pin
на замовлення 8 шт:
RCP-1000-12-C RCP-1000-12-C Виробник : MEAN WELL RCP-1000-spec.pdf Power Supplies - Rack Mount 720W 12V 60A W/PFC & INTERFACE