RCP-1000-24-C
RCP-1000-24-C MEAN WELL USA Inc.
RCP-1000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 960W
Packaging: Box
Power (Watts): 960W
Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 40 A
на замовлення 7 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 960W, Packaging: Box, Power (Watts): 960W, Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 40 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-1000-24-C RCP-1000-24-C Виробник : MEAN WELL RCP-1000-spec.pdf Rack Mount Power Supplies 960W 24V 40A W/PFC & INTERFACE
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RCP-1000-24-C RCP-1000-24-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. rcp-1000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 40A 960W 24-Pin
на замовлення 23 шт: