RCP-1000-48
RCP-1000-48 MEAN WELL USA Inc.
RCP-1000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1008W
Power (Watts): 1008W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 21 A
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RCP-1000-48 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.008 kW, 48 V, 21 A, tariffCode: 85044083, Anwendungen für das Netzteil: ITE, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Ausgangsleistung, max.: 1.008kW, euEccn: NLR, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, hazardous: false, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Nennausgangsspannung: 48V, Ausgangsstrom, max.: 21A, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RCP-1000 Series, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-1000-48 RCP-1000-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RCP-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 1008W
Packaging: Box
Power (Watts): 1008W
Mounting Type: Rack Mount
Type: Enclosed
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 21 A
на замовлення 14 шт:
Кількість Ціна
RCP-1000-48 RCP-1000-48 Виробник : MEAN WELL RCP-1000-spec.pdf Rack Mount Power Supplies 1008W 48V 21A Front End PS
на замовлення 8 шт:
RCP-1000-48 RCP-1000-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rcp-1000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 21A 1008W 24-Pin
на замовлення 2 шт:
на замовлення 2 шт:
RCP-1000-48 RCP-1000-48 Виробник : MEAN WELL RCP-1000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RCP-1000-48 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.008 kW, 48 V, 21 A
tariffCode: 85044083
Anwendungen für das Netzteil: ITE
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Ausgangsleistung, max.: 1.008kW
euEccn: NLR
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
hazardous: false
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Nennausgangsspannung: 48V
Ausgangsstrom, max.: 21A
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RCP-1000 Series
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 26 шт:
на замовлення 17 шт:
RCP-1000-48 RCP-1000-48 Виробник : MEAN WELL rcp-1000-spec.pdf Група товару: AC/DC-перетворювачі в 19"-стойку Од. вим: шт