RCP-1600-12
RCP-1600-12 MEAN WELL USA Inc.
RCP-1600-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1500W
Packaging: Box
Power (Watts): 1500W
Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88.5%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 125 A
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1500W, Packaging: Box, Power (Watts): 1500W, Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 88.5%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 125 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-1600-12 RCP-1600-12 Виробник : MEAN WELL RCP-1600-spec.pdf Rack Mount Power Supplies 1500W 12V 125A Front End Rectifier
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RCP-1600-12 RCP-1600-12 Виробник : MEAN WELL RCP-1600-spec.pdf Description: MEAN WELL - RCP-1600-12 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.5 kW, 12 V, 125 A
tariffCode: 85044083
Anwendungen für das Netzteil: ITE
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Ausgangsleistung, max.: 1.5kW
euEccn: NLR
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
hazardous: false
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Nennausgangsspannung: 12V
Ausgangsstrom, max.: 125A
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RCP-1600 Series
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
товару немає в наявності
RCP-1600-12 RCP-1600-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rcp-1600-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 125A 1500W
товару немає в наявності