RCP-1600-24
RCP-1600-24 MEAN WELL
RCP-1600-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Rack Mount 1608W 24V 67A Front End Rectifier
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RCP-1600-24 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.608 kW, 24 V, 67 A, tariffCode: 85044083, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Nennausgangsspannung: 24V, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 67A, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RCP-1600 Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 1.608kW, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-1600-24 RCP-1600-24 Виробник : MEAN WELL 2724903.pdf Description: MEAN WELL - RCP-1600-24 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.608 kW, 24 V, 67 A
tariffCode: 85044083
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Nennausgangsspannung: 24V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 67A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 1.608kW
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RCP-1600-24 RCP-1600-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RCP-1600-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 1608W
Power (Watts): 1608W
Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 67 A
на замовлення 12 шт:
RCP-1600-24 RCP-1600-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rcp-1600-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 67A 1608W
на замовлення 6 шт:
RCP-1600-24 RCP-1600-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rcp-1600-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 67A 1608W
на замовлення 4 шт:
товару немає в наявності
RCP-1600-24 RCP-1600-24 Виробник : MEAN WELL RCP-1600-SPEC.pdf AC/DC, 1608W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 24V/67A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: AC/DC-перетворювачі в 19"-стойку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RCP-1600-24 RCP-1600-24 Виробник : MEAN WELL RCP-1600-SPEC.pdf AC/DC, 1608W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 24V/67A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт