RCP-1600-48
RCP-1600-48 MEAN WELL USA Inc.
RCP-1600-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1608W
Packaging: Box
Power (Watts): 1608W
Features: Adjustable Output, I2C Interface, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 33.5 A
на замовлення 3 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RCP-1600-48 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, tariffCode: 85044095, Anwendungen für das Netzteil: ITE, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Ausgangsleistung, max.: 1.608kW, euEccn: NLR, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, hazardous: false, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Nennausgangsspannung: 48V, Ausgangsstrom, max.: 33.5A, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RCP-1600 Series, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsleistung, max.: 1.608kW
euEccn: NLR
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
hazardous: false
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Nennausgangsspannung: 48V
Ausgangsstrom, max.: 33.5A
Produktpalette: RCP-1600 Series
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 2 шт:
Кількість Ціна
RCP-1600-48 RCP-1600-48 Виробник : MEAN WELL RCP-1600-spec.pdf Power Supplies - Rack Mount 1608W 48V 33.5A Front End Rectifier
на замовлення 2 шт:
RCP-1600-48 RCP-1600-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RCP-1600-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 1608W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 1608W
Mounting Type: Rack Mount
Type: Enclosed
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 33.5 A
RCP-1600-48 RCP-1600-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rcp-1600-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 33.5A 1608W
товару немає в наявності