RCP-2000-12
RCP-2000-12 MEAN WELL USA Inc.
RCP-2000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1200W
Packaging: Box
Power (Watts): 1200W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 100 A
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1200W, Packaging: Box, Power (Watts): 1200W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 100 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-2000-12 RCP-2000-12 Виробник : MEAN WELL 2724905.pdf Description: MEAN WELL - RCP-2000-12 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.2 kW, 12 V, 100 A
tariffCode: 85044083
Anwendungen für das Netzteil: ITE
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Ausgangsleistung, max.: 1.2kW
euEccn: NLR
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
hazardous: false
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Nennausgangsspannung: 12V
Ausgangsstrom, max.: 100A
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RCP-2000 Series
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 3 шт:
Кількість Ціна
RCP-2000-12 RCP-2000-12 Виробник : MEAN WELL RCP_2000_SPEC.pdf Power Supplies - Rack Mount 1200W 12V 100A Front End PS W/PFC
на замовлення 2 шт:
RCP-2000-12 Виробник : MEAN WELL rcp-2000-spec.pdf AC/DC, 1200W, Вхід: 90-264VAC/250-320VDC, Вихід: 12V/100A, розміри 295х127х41 мм, -35...+70 C Група товару: AC/DC-перетворювачі в 19"-стойку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 1 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
RCP-2000-12 Виробник : MEAN WELL rcp-2000-spec.pdf AC/DC, 1200W, Вхід: 90-264VAC/250-320VDC, Вихід: 12V/100A, розміри 295х127х41 мм, -35...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт