RCP-2000-24
RCP-2000-24 MEAN WELL USA Inc.
RCP-2000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 1920W
Packaging: Box
Power (Watts): 1920W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90.5%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 80 A
на замовлення 27 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RCP-2000-24 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.92 kW, 24 V, 80 A, tariffCode: 85044083, Anwendungen für das Netzteil: ITE, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Ausgangsleistung, max.: 1.92kW, euEccn: NLR, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, hazardous: false, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Nennausgangsspannung: 24V, Ausgangsstrom, max.: 80A, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RCP-2000 Series, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-2000-24 RCP-2000-24 Виробник : MEAN WELL RCP_2000_SPEC-1291483.pdf Rack Mount Power Supplies 1920W 24V 80A Front End PS W/PFC
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RCP-2000-24 RCP-2000-24 Виробник : MEAN WELL RCP-2000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RCP-2000-24 - AC/DC-Frontend-Netzteil (PSU), ITE, 1 Ausgang, Einstellbar, fest, 1.92 kW, 24 V, 80 A
tariffCode: 85044083
Anwendungen für das Netzteil: ITE
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Ausgangsleistung, max.: 1.92kW
euEccn: NLR
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
hazardous: false
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Nennausgangsspannung: 24V
Ausgangsstrom, max.: 80A
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RCP-2000 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 4 шт:
RCP-2000-24 RCP-2000-24 Виробник : MEAN WELL rcp-2000-spec.pdf AC/DC, 1920W, Вхід: 90-264VAC/250-320VDC, Вихід: 24V/80A, розміри 295х127х41 мм, -35...+70 C Група товару: AC/DC-перетворювачі в 19"-стойку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RCP-2000-24 RCP-2000-24 Виробник : MEAN WELL rcp-2000-spec.pdf AC/DC, 1920W, Вхід: 90-264VAC/250-320VDC, Вихід: 24V/80A, розміри 295х127х41 мм, -35...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт