RCP-2000-48
RCP-2000-48 MEAN WELL USA Inc.
RCP-2000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2016W
Packaging: Box
Power (Watts): 2016W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 42 A
на замовлення 44 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2016W, Packaging: Box, Power (Watts): 2016W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 42 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCP-2000-48 RCP-2000-48 Виробник : MEAN WELL RCP_2000_SPEC.pdf Power Supplies - Rack Mount 2016W 48V 42A Front End PS W/PFC
на замовлення 23 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RCP-2000-48 RCP-2000-48 Виробник : MEAN WELL rcp-2000-spec.pdf AC/DC, 2016W, Вхід: 90-264VAC/250-320VDC, Вихід: 48V/42A, розміри 295х127х41 мм, -35...+70 C Група товару: AC/DC-перетворювачі в 19"-стойку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RCP-2000-48 RCP-2000-48 Виробник : MEAN WELL rcp-2000-spec.pdf AC/DC, 2016W, Вхід: 90-264VAC/250-320VDC, Вихід: 48V/42A, розміри 295х127х41 мм, -35...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт