Продукція > VISHAY > RCS0402150RFKED
RCS0402150RFKED
RCS0402150RFKED VISHAY
3924222.pdf
Виробник: VISHAY
Description: VISHAY - RCS0402150RFKED - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 150 ohm, ± 1%, 200 mW, 0402 [Metrisch 1005]
tariffCode: 85332900
rohsCompliant: Y-EX
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005]
Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 200mW
Widerstandstyp: Hochleistung, überspannungsfest
Widerstand: 150ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 1%
Temperaturkoeffizient: 100ppm/K
Produktlänge: 1mm
euEccn: NLR
Produktpalette: RCS e3 Series
productTraceability: No
Nennspannung: 50V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - RCS0402150RFKED - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 150 ohm, ± 1%, 200 mW, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85332900, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 200mW, Widerstandstyp: Hochleistung, überspannungsfest, Widerstand: 150ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 100ppm/K, Produktlänge: 1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: RCS e3 Series, productTraceability: No, Nennspannung: 50V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCS0402150RFKED RCS0402150RFKED Виробник : Vishay rcse3.pdf Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200 Medical
Кількість Ціна
RCS0402150RFKED RCS0402150RFKED Виробник : VISHAY 3924222.pdf Description: VISHAY - RCS0402150RFKED - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 150 ohm, ± 1%, 200 mW, 0402 [Metrisch 1005]
tariffCode: 85332900
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 200mW
Widerstand: 150ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 1%
Produktlänge: 1mm
euEccn: NLR
Produktpalette: RCS e3 Series
productTraceability: No
Nennspannung: 50V
Produktbreite: 0.5mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 228
RCS0402150RFKED RCS0402150RFKED Виробник : Vishay Dale rcse3.pdf Description: RES SMD 150 OHM 1% 1/5W 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 150 Ohms
на замовлення 855 шт:
Мінімальне замовлення: 37
Мінімальне замовлення: 80
RCS0402150RFKED RCS0402150RFKED Виробник : Vishay / Dale rcse3.pdf Thick Film Resistors - SMD 0.2watt 150ohms 1% 100ppm
Мінімальне замовлення: 36
RCS0402150RFKED RCS0402150RFKED Виробник : Vishay / Draloric rcse3.pdf Thick Film Resistors - SMD 0.2watt 150ohms 1% 100ppm
Мінімальне замовлення: 36
на замовлення 8 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Composition: Thick Film
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Resistance: 150 Ohms