RCS040220K0FKED Vishay
Виробник: Vishay
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200 Medical
Написати відгук
Description: VISHAY - RCS040220K0FKED - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 20 kohm, ± 1%, 200 mW, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85332900, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 200mW, Widerstandstyp: Hochleistung, überspannungsfest, isCanonical: Y, Widerstand: 20kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/K, Produktlänge: 1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: RCS e3 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 50V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: To Be Advised.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||||
RCS040220K0FKED | Виробник : Vishay Dale |
Description: RES 20K OHM 1% 1/3W 0402Packaging: Tape & Reel (TR) Power (Watts): 0.333W, 1/3W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Package / Case: 0402 (1005 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0402 Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm) Resistance: 20 kOhms |
на замовлення 10000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: RES 20K OHM 1% 1/3W 0402Power (Watts): 0.333W, 1/3W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0402 Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm) Resistance: 20 kOhms |
RCS040220K0FKED | Виробник : Vishay / Draloric |
Thick Film Resistors - SMD 0.2watt 20Kohms 1% 100ppm |