Продукція > VISHAY DALE > RCWE0603R390FKEA
RCWE0603R390FKEA
RCWE0603R390FKEA Vishay Dale
rcwe.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.39 OHM 1% 1/5W 0603
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Resistance: 390 mOhms
на замовлення 20000 шт:
Написати відгук
Description: VISHAY - RCWE0603R390FKEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.39 ohm, RCWE Series, 0603 [Metrisch 1608], 200 mW, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.5mm, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 200mW, isCanonical: Y, Widerstand: 0.39ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: RCWE Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCWE0603R390FKEA RCWE0603R390FKEA Виробник : Vishay Dale rcwe.pdf Description: RES 0.39 OHM 1% 1/5W 0603
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Composition: Thick Film
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Resistance: 390 mOhms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
RCWE0603R390FKEA RCWE0603R390FKEA Виробник : VISHAY rcwe.pdf Description: VISHAY - RCWE0603R390FKEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.39 ohm, RCWE Series, 0603 [Metrisch 1608], 200 mW, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.5mm
rohsCompliant: Y-EX
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608]
Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 200mW
isCanonical: N
Widerstand: 0.39ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 1%
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: RCWE Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.5mm
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 200mW
isCanonical: Y
Widerstand: 0.39ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 1%
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: RCWE Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 31
RCWE0603R390FKEA RCWE0603R390FKEA Виробник : Vishay / Dale rcwe.pdf Current Sense Resistors - SMD 1/5watt .39ohms 1% 100ppm