Продукція > VISHAY DALE > RCWE0805R100FKEA
RCWE0805R100FKEA
RCWE0805R100FKEA Vishay Dale
rcwe.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 mOhms
на замовлення 135000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - RCWE0805R100FKEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.1 ohm, RCWE Series, 0805 [Metrisch 2012], 250 mW, ± 1%, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 0.55mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 250mW, isCanonical: Y, Widerstand: 0.1ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 2.01mm, euEccn: NLR, Produktpalette: RCWE Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCWE0805R100FKEA RCWE0805R100FKEA Виробник : Vishay Dale rcwe.pdf Description: RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0805
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thick Film
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 100 mOhms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 27
RCWE0805R100FKEA RCWE0805R100FKEA Виробник : Vishay / Dale rcwe.pdf Current Sense Resistors - SMD 1/4watt .1ohms 1% 100ppm
Мінімальне замовлення: 26
RCWE0805R100FKEA RCWE0805R100FKEA Виробник : VISHAY 3169808.pdf Description: VISHAY - RCWE0805R100FKEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.1 ohm, RCWE Series, 0805 [Metrisch 2012], 250 mW, ± 1%
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 0.55mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012]
Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 250mW
Widerstand: 0.1ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 1%
Temperaturkoeffizient: 100ppm/C
Produktlänge: 2.01mm
euEccn: NLR
Produktpalette: RCWE Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 100
RCWE0805R100FKEA RCWE0805R100FKEA Виробник : VISHAY VISH-S-A0024324371-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - RCWE0805R100FKEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.1 ohm, RCWE Series, 0805 [Metrisch 2012], 250 mW, ± 1%
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 0.55mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 250mW
isCanonical: Y
Widerstand: 0.1ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 1%
Produktlänge: 2.01mm
euEccn: NLR
Produktpalette: RCWE Series
productTraceability: No
Produktbreite: 1.25mm