Продукція > KYOCERA AVX > REA0511R47M050K
REA0511R47M050K
REA0511R47M050K KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.8 mA @ 10 kHz
на замовлення 20000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.8 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA0511R47M050K REA0511R47M050K Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 50 V