Продукція > KYOCERA AVX > REA08123R3M400B
REA08123R3M400B
REA08123R3M400B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 70 mA @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 70 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA08123R3M400B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.3uF; 400VDC; Ø8x12mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 3.3µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Mounting: THT
Manufacturer series: REA
Diameter: 8mm
Height: 12mm
Operating voltage: 400V DC
Operating current: 50mA
Operating temperature: -25...105°C