Продукція > KYOCERA AVX > REA1013100M160K
REA1013100M160K
REA1013100M160K KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 105 mA @ 10 kHz
на замовлення 2400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 105 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1013100M160K REA1013100M160K Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
на замовлення 160 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Мінімальне замовлення: 13
REA1013100M160K Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10uF; 160VDC; Ø10x13mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 160V DC
Body dimensions: Ø10x13mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 75mA
Height: 13mm
Diameter: 10mm