Продукція > KYOCERA AVX > REA1013101M050K
REA1013101M050K
REA1013101M050K KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded ALUMINUM RADIAL
на замовлення 1100 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 231 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 323.4 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1013101M050K REA1013101M050K Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 231 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 323.4 mA @ 10 kHz
на замовлення 535 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
товару немає в наявності
REA1013101M050K Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 50VDC; Ø10x13mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: Ø10x13mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 231mA
Height: 13mm
Diameter: 10mm