Продукція > KYOCERA AVX > REA10164R7M450K
REA10164R7M450K
REA10164R7M450K KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 84 mA @ 10 kHz
на замовлення 271 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 84 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA10164R7M450K REA10164R7M450K Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 450 V
товару немає в наявності
REA10164R7M450K Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 450VDC; Ø10x16mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 4.7µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: Ø10x16mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 60mA
Height: 16mm
Diameter: 10mm