Продукція > KYOCERA AVX > REA1020221M063B
REA1020221M063B
REA1020221M063B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 415 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 581 mA @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 415 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 581 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1020221M063B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 220uF; 63VDC; Ø10x20mm; ±20%; REA
Manufacturer series: REA
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 220µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Operating current: 415mA
Operating voltage: 63V DC
Tolerance: ±20%